Koncert zespołu Cotton Wing

Plakat promujący koncert zespołu Cotton Wing
Kalendarz
GOK
Data
09.12.2022 20:00 - 22:00

Opis

Cotton Wing to trójmiejska formacja rhythm & bluesowa. Lider, wokalista i harmonijkarz Robert Tyszka, zakochany w ortodoksyjnym stylu bluesa oraz pieśniach muzyki gospel, uczył się klasycznego brzmienia w Memphis, a więc mieście, z którym związani byli m.in. B.B.King, Howlin' Wolf, Ike Tuner i... Elvis Presley.

Historia zespołu to moment, kiedy grupka młodych zapaleńców zaczęła grać na ulicach Starego Miasta w Gdańsku bawiąc się bluesem. Zespół wygrał najważniejsze polskie festiwale bluesowe m.in. Rawa Blues. W 2018 r. nominowany do International Blues Challenge Memphis (Tennessee, USA). W 2015 r. powstał autorski album o zaczepnym tytule „Fishing & Processing”, który został bardzo dobrze przyjęty przez fanów i media w całej Polsce.

Wojciech Mann o muzyce Cotton Wing: „Pełne blues-rockowego wigoru utwory przypominają to, co robił ze swoim Double Trouble Stevie Ray Vaughan”.

Obowiązuje opłata rezerwacyjna w wysokości 50 zł do wykorzystania w czasie koncertu w barze lub w kuchni. Rezerwacja telefoniczna pod numerami: 691 177 007 lub 65 5370 707.