Grupa Teatralna „Tajemnica słowa” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach powstała w 2012 r. z inicjatywy ówczesnej dyrektor GOK Moniki Lucerek. Od początku funkcjonowania przez grupę przewinęło się kilkudziesięciu młodych i utalentowanych aktorów, lecz od lat jej rdzeń praktycznie się nie zmienia.

Grupa ma na swoim koncie kilkadziesiąt spektakli i wieczorków poetyckich, takich jak: spektakl inspirowany poezją Juliana Tuwima, „Poskromienie złośnicy” Szekspira w wersji dla dzieci, „Wariat i zakonnica” Witkacego, spektakl prezentujący piosenki Anny German oraz poezję K. I. Gałczyńskiego i Jonasza Kofty „Tańczące Eurydyki'” zrealizowany wspólnie z Szymonem Gądą, „Mały Książę” czy „Żabusia” Zapolskiej.

Udział w zajęciach Grupy Teatralnej „Tajemnica słowa” jest bezpłatny. Zapisy prowadzi opiekun i instruktor grupy Kinga Kaźmierczak (tel. 693 483 743).

Członkowie grupy teatralnej „Tajemnica słowa” wraz z instruktorką Kingą Kaźmierczak i dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach Pawłem Borowcem