Gminny Ośrodek Kultury Włoszakowice

Dziękujemy, że z nami byliście!

Za nami Dni Gminy Włoszakowice! Dwa dni – 6 i 7 czerwca – włoszakowicki park tętnił niesamowitą energią. To dzięki Wam było tak pięknie! Dziękujemy mieszkańcom, przyjaciołom gminy i wszystkim tym, którzy pomogli nam stworzyć to wydarzenie. Tworzymy piękną, twórczą i energetyczną wspólnotę!

Dziękujemy za obecność, za śmiech, rozmowy, wzruszenia i tę niezwykłą atmosferę, której nie da się zaplanować — ona po prostu wydarza się wtedy, gdy jesteśmy razem.

Dziękujemy za fantastyczną zabawę, za śpiewy, tańce i tę radość, którą zarażaliście wszystkich wokół. Za ciepłe słowa i gesty, które zostają z nami na długo.

Zapraszamy na garść zdjęć z pierwszego dnia.

Artystycznie otwarła go Wiktoria Nadtochyi z Dłużyny – zwyciężczyni konkursu wieńczącego warsztaty songwriterskie ,,Piszemy piosenki”. Już 12 czerwca – premiera jej pierwszych nagranych utworów!

Po niej scenę przejęła eteryczna Arabeska z leszczyńskiego MOK-u i na ziemi – jak w śpiewanej przez trzy dziewczyny piosence – zrobiło się ,,o niebo lepiej’’. Potem było bluesowo – Hubert Szczęsny Trio poniosło nas wirtuozerską gitarą, onieśmielającą harmonijką i ten głos Huberta! Gwiazdą wieczoru – dla kronikarskiego porządku przypomnijmy – był Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Wnieśli na scenę odrobinę wielkiego świata. Było i z sentymentem do lat 90. ubiegłego wieku i z nowoczesnym pazurem. Artyści – ku zachwytowi fanów – zaśpiewali aż pięć bisów! Po koncercie podeszli do fanów, rozdawali autografy, pozowali do zdjęć…

To co działo się potem trudno opisać słowami. Kalvi i Remi rozgrzaną przez gwiazdy publiczność doprowadzili do wrzenia. Tłum falował, skakał, krzyczał, śpiewał, a ze sceny sypały się weń fajerwerki, serpentyny, konfetti. Przed sceną buchał ogień, a na scenę trafiło kilkadziesiąt osób wybranych przez DJ-ów i zrobiło się jeszcze goręcej. To było prawdziwe szaleństwo! DJ-e bisów nie dają, ale w podziękowaniu na świetną imprezę (Wielkopolska bawi się najlepiej – podsumowali) jeszcze raz rozkołysali i rozśpiewali tysiące ludzi na płycie i poza nią folkową ,,Lipką’’ a sami zapozowali do dziesiątek zdjęć!

Po nich – kto jeszcze miał siły – tańczono do 2 w nocy z Axel Group. Pięknie!

(AL)

Fot. Piotr Mądrzak i AL

Wielkie święto gminy nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania wielu partnerów. Szczególnie dużo serca włożyli oni w przygotowania Dnia Dziecka. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie, życzliwość i prawdziwą współpracę. Szczególne podziękowania kierujemy do: Banku Spółdzielczego we Włoszakowicach, firmy PGO Zając, Kołownika Włoszakowice, Nadleśnictwa Włoszakowice, ZSO Włoszakowice, Przedszkola nr 2 we Włoszakowicach, firmy Werner Kenkel, OSP Włoszakowice, OSP Krzycko Wielkie, Zarządu Dróg Gminnych we Włoszakowicach, Gminnego Zakładu Komunalnego we Włoszakowicach, Sołectwa Włoszakowice oraz Artura Kubickiego.

                  Zbigniew Frąckowiak, dyrektor i drużyna Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach 

Przewijanie do góry
Przejdź do treści