Zmarła Aleksandra Poniży

Z przykrością informujemy, że w środę 9 marca zmarła Aleksandra Poniży z Grotnik – specjalista w ginekologii i położnictwie z ponad pięćdziesięcioletnim stażem. Miała 76 lat.

Aleksandra Poniży urodziła się 4 lutego 1946 roku w Krzywiniu. Mając 12 lat przeprowadziła się wraz z rodzicami i dwoma starszymi braćmi do Grotnik, gdzie spędziła większość swojego życia. Ukończyła Liceum nr 1 w Lesznie oraz studia na Akademii Medycznej w Poznaniu, uzyskując specjalizację I i II stopnia. W 1971 roku rozpoczęła pracę na Oddziale Ginekologii i Położnictwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie (gdzie pracowała 37 lat) oraz w Poradni „K” dla Kobiet. Równolegle prowadziła prywatną praktykę lekarską, pracowała w pogotowiu ratunkowym oraz była biegłą sądową w dziedzinie ginekologii i położnictwa przy Sądzie Okręgowym w Lesznie. Do swoich ostatnich dni, będąc już na emeryturze, prowadziła poradnię na NFZ i prywatny gabinet w leszczyńskim Centrum Medycznym „Medeor”.

Aleksandra Poniży w swoim gabinecie

Tuż przed śmiercią Aleksandra Poniży, jako uznany i ceniony specjalista w swej dziedzinie, znalazła się w tegorocznym wydaniu Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej (tzw. Britishpedii wydawanej w Wielkiej Brytanii). Obszerny wywiad z panią Aleksandrą, dotyczący m.in. tego tematu, można znaleźć w aktualnym, lutowym numerze „Naszego Jutra”.

Msza święta i ceremonia pogrzebowa śp. Aleksandry Poniży odbędą się w piątek 11 marca o godzinie 11.00 w kościele pw. Świętej Trójcy i na cmentarzu parafialnym we Włoszakowicach.

Cześć Jej pamięci!

A.A.