Zmarł Jerzy Kamieniarz – współzałożyciel Chóru Męskiego

31 października zmarł Jerzy Kamieniarz.

Urodzony w 1936 r., był Jerzy Kamieniarz rodowitym włoszakowiczaninem.

Zawodowo pracował w szkolnictwie gminnym, przede wszystkim jako nauczyciel matematyki. W czasie swojej kariery zawodowej był także dyrektorem szkoły podstawowej we Włoszakowicach oraz w Jezierzycach Kościelnych.

Przeszło 60 lat udzielał się bardzo aktywnie na polu życia kulturalnego i społecznego we Włoszakowicach. Między innymi był do niedawna jednym z dwóch żyjących członków-założycieli Chóru Męskiego im. Karola Kurpińskiego w styczniu 1959 r., a także chórzystą o najdłuższym stażu śpiewaczym i wieloletnim wiceprezesem Zarządu Chóru.

Z zamiłowania myśliwy, zasłużył się także dla gminnego i leszczyńskiego harcerstwa. W 2015 r. został odznaczony przez marszałka województwa wielkopolskiego odznaką honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”.

Wszystkim, którzy mieli okazję znać Go osobiście, w pamięci pozostanie też zapewne Jego naturalna życzliwość wobec innych i urocze gawędziarstwo, okraszone jowialnym poczuciem humoru.

Cześć Jego pamięci!

Jerzy Kamieniarz odbierający list gratulacyjny z okazji jubileuszu 60-lecia Chóru Męskiego im. Karola Kurpińskiego z rąk wójta gminy Włoszakowice Roberta Kasperczaka i dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pawła Borowca

(pb), zdj. A.A.