Wróciły styczniowe popisy Ogniska Muzycznego

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią do kalendarza gminnych wydarzeń kulturalnych powróciły również tradycyjne styczniowe popisy Samorządowego Ogniska Muzycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach. Pierwszy semestr nauki w tym roku szkolnym uczniowie ogniska podsumowali 30 stycznia w gościnnych progach włoszakowickiej sali widowiskowej GOK.

W poniedziałkowych popisach wzięło udział prawie 20 młodych muzyków. Większość z nich grała na klasycznych instrumentach akustycznych, czyli fortepianie, gitarze lub skrzypcach, choć nie zabrakło też występów wokalnych. Ze względu na obchodzone niedawno Święta Bożego Narodzenia oraz stale trwający okres noworoczny w repertuarze koncertu znalazły się przede wszystkim najpopularniejsze kolędy oraz utwory karnawałowe. W ich wykonywaniu uczestniczyli także instruktorzy ogniska, a więc Mariola Żołędziejewska, Anna Grochowczak, Mariusz Kowalczyk i Grzegorz Thiel. Wszystkiemu przysłuchiwali się bliscy artystów oraz prowadzący wydarzenie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Paweł Borowiec.

Przypominamy, że stale prowadzony jest nabór nowych uczniów do Samorządowego Ogniska Muzycznego we Włoszakowicach. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce „Zajęcia dodatkowe” (górna część strony).