Wróciły kwietniowe popisy solistów

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią we włoszakowickiej sali widowiskowej GOK ponownie zagościły tradycyjne kwietniowe popisy solistów Studia Muzyki Szymona Gądy. Przeszło dwugodzinny koncert w wykonaniu uzdolnionych miejscowych muzyków odbył się dokładnie w ostatni piątek miesiąca.

W trakcie przeglądu na scenie zaprezentowało się prawie 30 artystów w różnym wieku, w tym także całkowici debiutanci. Niektórzy występowali solowo, inni w duetach lub kilkuosobowych grupach, a pozostali z towarzyszeniem chórków bądź fortepianu. Równie różnorodny był też repertuar koncertu, który składał z największych przebojów krajowej i zagranicznej muzyki rozrywkowej, począwszy od popu, przez rap, reggae i rock, a na piosence religijnej kończąc. Zdecydowanie największą popularnością cieszyły się utwory Sanah – polskiej piosenkarki młodego pokolenia.

Niezwykle urozmaiconym popisom w języku polskim, angielskim i francuskim przysłuchiwali się głównie rodzice występujących solistów. Poszczególne bloki muzyczne zapowiadał właściciel i instruktor wokalny studia Szymon Gąda.

W zamian za prawdziwą muzyczną ucztę wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa od publiczności oraz gratulacje złożone przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach Pawła Borowca.

A.A.

***

Studio Muzyki Szymona Gądy (wcześniej Studio Piosenki) działa od września 2009 roku. Zajęcia prowadzone są głównie w trybie zespołowym oraz indywidualnym. Soliści doskonalą przede wszystkim takie elementy sztuki wokalnej jak: poprawna technika oddechowa, kształtowanie frazy muzycznej, interpretacja słowno-muzyczna, właściwa akcentacja, umiejętne wykorzystanie dynamiki, świadome panowanie nad intonacją w głosie i właściwa dykcja.

Dzięki ścisłej współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury we Włoszakowicach uczniowie studia mogą prezentować swoje umiejętności wokalne na różnych imprezach kulturalnych w gminie, ale i poza nią. Startują też w licznych konkursach i na festiwalach muzycznych, odnosząc przy tym znaczące sukcesy. Warto podkreślić, że wielu absolwentów z powodzeniem realizuje się dalej muzycznie, śpiewając we własnych kapelach czy zespołach muzycznych. Część z nich podjęła nawet dalszą edukację w wyższych uczelniach muzycznych.

Oprac. Sz. Gąda

Galeria