WOŚP w gminie Włoszakowice

Tegoroczny, 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się wyjątkowo w ostatnią niedzielę stycznia, był znacząco ograniczony ze względu na panującą epidemię. Nie oznacza to jednak, że słynna Orkiestra Jerzego Owsiaka wcale nie grała. Grała i to nawet na terenie naszej gminy, gdzie w akcję zbierania pieniędzy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy włączyły się szkoły z Włoszakowic, Krzycka Wielkiego i Dłużyny oraz firma Werner Kenkel i redakcja portalu WLOPI.pl.

Włoszakowicki Zespół Szkół Ogólnokształcących zorganizował zbiórkę pieniędzy przed niedzielnymi mszami świętymi, licytację gadżetów WOŚP w serwisie Allegro oraz przede wszystkim aktywny marsz ulicami Włoszakowic. Trasa tego ostatniego rozpoczynała się przy pomniku Karola Kurpińskiego, następnie prowadziła obok Pałacu Sułkowskich, platana, pamiątkowego dębu szypułkowego, tablicy rozstrzelanych i kościoła, po czym kończyła się przy cukierni „Szarlotka”. W końcowym punkcie czekali wolontariusze z puszkami, którzy zbierali od spacerowiczów (i nie tylko) dobrowolne datki. Łącznie zebrano 8.799,93 zł.

Szkoła Podstawowa w Krzycku Wielkim postawiła w tym roku na aktywność fizyczną i kulturę w sieci. Każdy chętny mógł przyłączyć się do ogólnopolskiego biegu „Policz się z cukrzycą”, wysłuchać jednego z kilku koncertów online w wykonaniu miejscowych artystów oraz zobaczyć wirtualny pokaz laserowy przygotowany przez firmę Visual Sensation. Poza tym nie zabrakło też tradycyjnej zbiórki pieniędzy, licytacji gadżetów WOŚP w serwisie Allegro oraz światełka pamięci i solidarności z chorującymi na COVID. Łącznie zebrano 4.484,93 zł.

Szkoła Podstawowa w Dłużynie przeprowadziła tym razem zbiórkę pieniędzy przed każdą niedzielną mszą świętą. Łącznie zebrano 810,38 zł.

Krzycka firma Werner Kenkel przekazała sztabom WOŚP w Lesznie i Bochni dwie tekturowe piłki z autografem znanego piłkarza Jerzego Dudka. Futbolówki zostały wystawione na aukcje w serwisie Allegro, gdzie można je licytować do 14 lutego (pod adresami: www.bit.ly/pilka_leszno i www.bit.ly/pilka_bochnia). Łączna cena obu piłek wynosi obecnie 2.250 zł.

Redakcja portalu WLOPI.pl zorganizowała wirtualną zbiórkę pieniędzy dostępną pod adresem www.eskarbonka.wosp.org.pl/5cn1gb. Do tej pory zebrano 300 zł, lecz zbiórka nadal trwa.

Na tę chwilę łączna kwota zebrana w ramach WOŚP przez uczestników akcji z gminy Włoszakowice wynosi 16.645,24 zł. Nadal trwają jednak licytacje piłek przekazanych przez firmę Werner Kenkel oraz wirtualna zbiórka pieniędzy zorganizowana przez redakcję portalu WLOPI.pl, więc ostateczna suma będzie z pewnością jeszcze większa!

A.A., zdj. ZSO Włoszakowice