Wirtualna Gwiazdka z Szogunami

12 grudnia w Krzycku Wielkim odbył się finał kolejnej edycji Wirtualnej Gwiazdki z Szogunami. W tym roku znacznie powiększyło się grono dzieci biorących udział w tej wyjątkowej akcji.

Drużyna Szoguny Krzycko Wielkie już po raz czwarty zorganizowała okołoświąteczne wydarzenie w sportowej odsłonie. W latach 2018-2019 odbywały się spotkania „na sportowo” w krzyckiej sali wiejskiej. Z kolei w roku poprzednim i obecnym, z uwagi na pandemię, organizatorzy zdecydowali się na wirtualny charakter imprezy połączony z objazdowym finałem. Zadaniem małych uczestników było wykonać jakąkolwiek aktywność fizyczną i poprosić rodziców o jej nagranie (filmik trafiał później do organizatorów). Udział w akcji mogły wziąć wszystkie dzieci w wieku od 0 do 15 lat. Organizatorom zależało bowiem, by w dobie wszechobecnej elektroniki oderwać najmłodszych od szklanych ekranów i zachęcić ich do aktywnego spędzania wolnego czasu.

W tym roku do akcji przystąpiło aż 72 dzieci. W nagrodę odwiedził je Święty Mikołaj z szogunowymi elfami. Podobnie jak przed rokiem gość w czerwonym stroju przejechał zaprzęgiem konnym wszystkimi ulicami Krzycka Wielkiego, wręczając uczestnikom zabawy wcześniej przygotowane prezenty. Wszyscy mali sportowcy otrzymali paczkę ze słodyczami oraz zabawkę sportową. Na słodki upominek mogły również liczyć dzieci, które z różnych przyczyn nie wzięły udziału w akcji.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim sponsorom, zarówno firmom, jak i osobom prywatnym, za pomoc przy organizacji tego wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się panu Henrykowi Lórychowi z Bukówca Górnego, który zapewnił zaprzęg konny i powożących na potrzeby przejazdu.

Arkadiusz Szymczak, zdj. K. Szymczak