Wieczór z Brzechwą na bis

Zorganizowany 22 kwietnia we Włoszakowicach Wieczór z Brzechwą tak bardzo spodobał się najmłodszej części publiczności, że 6 maja postanowiono wystawić go po raz drugi. Tym razem odbył się on jednak w sali wiejskiej w Sądzi, która dzięki temu gościła pierwsze oficjalne wydarzenie po przeprowadzonym niedawno generalnym remoncie.

Podobnie jak przed dwoma tygodniami wydarzenie składało się z dwóch odrębnych części. W pierwszej z nich wystąpiła włoszakowicka grupa literacko-teatralna „Tajemnica słowa” ze spektaklem zawierającym znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy, wyreżyserowanym przez instruktorkę Kingę Kaźmierczak. Przy okazji można było również wysłuchać oryginalnych interpretacji piosenek do utworów poety (nie tylko tych dziecięcych) w wykonaniu Katarzyny Kaczmarek (śpiew), Mariusza Kowalczyka (fortepian) oraz Martyny Bajon (saksofon). Z kolei w drugiej części przeprowadzono liczne gry i zabawy tematycznie powiązane z wystawianym przedstawieniem. Dzieci miały m.in. możliwość wykazać się znajomością wierszy w quizach i zagadkach.

Choć program wieczoru skrojony był przede wszystkim pod najmłodszych mieszkańców Sądzi i innych okolicznych miejscowości, to uczestniczący w wydarzeniu starsi widzowie (głównie rodzice i opiekunowie dzieci) także mogli w nim znaleźć coś dla siebie.

Organizatorami imprezy byli ponownie Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna we Włoszakowicach, z dyrektorami tych placówek – odpowiednio Pawłem Borowcem i Eweliną Skopińską – na czele. Za odpowiednie nagłośnienie całego wydarzenia odpowiadał didżej Leszek Dudek, natomiast scenografię spektaklu przygotowała Katarzyna Piasceka-Paul.

A.A.