Wieczór z Brzechwą

W piątek 22 kwietnia we włoszakowickiej sali widowiskowej GOK odbyła się impreza skierowana przede wszystkim do najmłodszych odbiorców. Mowa oczywiście o wieczorze z poezją Jana Brzechwy.

Program wydarzenia był niezwykle bogaty. W pierwszej części wystąpiła miejscowa grupa literacko-teatralna „Tajemnica słowa” ze spektaklem zawierającym znane i lubiane wiersze tego arcymistrza poezji dziecięcej, wyreżyserowanym przez instruktorkę Kingę Kaźmierczak. Przy okazji można było też posłuchać oryginalnych interpretacji piosenek do wierszy Jana Brzechwy (nie tylko tych dziecięcych) w wykonaniu Katarzyny Kaczmarek (śpiew), Mariusza Kowalczyka (fortepian) oraz Martyny Bajon (saksofon). Z kolei w drugiej części przeprowadzono liczne gry i zabawy tematycznie powiązane z przedstawieniem. Dzieci miały także możliwość wykazać się znajomością wierszy w quizach i zagadkach, z czym poradziły sobie doskonale.

Wieczór okazał się świetną rozrywką nie tylko dla jego najmłodszych uczestników, ale też dla towarzyszących im rodziców i opiekunów.

Organizatorami imprezy byli Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna we Włoszakowicach. Za odpowiednie nagłośnienie odpowiadał didżej Leszek Dudek, natomiast scenografię spektaklu przygotowała Katarzyna Piasceka-Paul.

Natalia Malanowska