„Wesołe Wakacje 2022” zakończone

Nieco ponad tydzień przed zakończeniem tegorocznej wakacyjnej przerwy od szkoły końca dobiegły „Wesołe Wakacje 2022” z Gminnym Ośrodkiem Kultury we Włoszakowicach. Ostatni akt cyklu półkolonii letnich i innych wydarzeń dla dzieci stanowiło Popołudnie z Brzechwą, które odbyło się w niedzielę 21 sierpnia w krzyckiej sali wiejskiej.

Popołudnie z Brzechwą to pokłosie Wieczorów z tym poetą zorganizowanych w kwietniu tego roku we Włoszakowicach i Sądzi. Jednak tym razem program wydarzenia składał się wyłącznie z jednej części. Tworzył ją występ grupy literacko-teatralnej „Tajemnica słowa” ze spektaklem zawierającym znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy, wyreżyserowanym przez instruktorkę Kingę Kaźmierczak. Przy okazji można było również wysłuchać oryginalnych interpretacji piosenek do utworów poety (nie tylko tych dziecięcych) w wykonaniu Katarzyny Kaczmarek (śpiew), Mariusza Kowalczyka (fortepian) oraz Martyny Bajon (saksofon).

Choć program popołudnia skrojony był przede wszystkim pod najmłodszych mieszkańców Krzycka Wielkiego i innych okolicznych miejscowości, to uczestniczący w wydarzeniu starsi widzowie (głównie rodzice i opiekunowie dzieci) także mogli w nim znaleźć coś dla siebie. Nad właściwym nagłośnieniem przedstawienia czuwała firma Soundproduction Dariusz Wandolski.

Popołudnie z Brzechwą miało się również odbyć 31 lipca w Jezierzycach Kościelnych, lecz z przyczyn niezależny od organizatorów zostało odwołane.