We Włoszakowicach „Była kolęda”

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną potocznie świętem Trzech Króli, we włoszakowickim kościele pw. Świętej Trójcy odbył się koncert pt. „Będzie kolęda”. Wśród jego uczestników pojawili się nie tylko okoliczni miłośnicy bożonarodzeniowych utworów, ale też wyjątkowi goście z daleka.

Wykonawcami czwartkowego koncertu byli przedstawiciele miejscowej sceny muzycznej, a więc: solistki Katarzyna Kaczmarek, Katarzyna Józefczak i Sabina Michalak, chórzystki Chóru Żeńskiego „Cantilena” (pod dyr. Katarzyny Kaczmarek) oraz członkowie specjalnie utworzonego na tę okazję zespołu instrumentalnego – Julia Bajon (puzon, aranżacja partii instr. dętych), Martyna Bajon (saksofon sopranowy), Grzegorz Thiel (gitara, saksofon tenorowy, trąbka, śpiew) i Mariusz Kowalczyk (fortepian, aranżacje, kierownictwo artystyczne). W ich wykonaniu wybrzmiały zarówno najpiękniejsze światowe kolędy i pastorałki, jak i inne równie piękne piosenki związane tematycznie ze świętami Bożego Narodzenia (tzw. christmas songs). Całe wydarzenie można było także obejrzeć z własnego domu, gdyż prowadzona była transmisja online na kanale YouTube GOK Włoszakowice (jej zapis dostępny jest poniżej).

Na zakończenie koncertu w kościele pojawili się sami Trzej Królowie, którzy poprowadzili jego uczestników na pobliską salę widowiskową GOK. Tam odbyła się dalsza część wspólnego kolędowania, zdominowana przede wszystkim przez najmłodszych kolędników.

Za organizację wydarzenia odpowiadali Gminny Ośrodek Kultury oraz parafia pw. Świętej Trójcy we Włoszakowicach. Warto również wspomnieć, że podczas koncertu prowadzono zbiórkę pieniędzy na dalsze leczenie i terapię Maliny Piskorz, która zmaga się z inwazyjnym rakiem piersi.

Natalia Malanowska

Media

Galeria