Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka

Jako ostatni w naszej gminie Dzień Babci i Dziadka obchodzili w tym roku członkowie Stowarzyszenia – Koło Gminne Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włoszakowicach. Szczęśliwym trafem uroczystość ta zbiegła się w czasie z Walentynkami.

Oficjalnego otwarcia spotkania odbywającego się we włoszakowickiej sali widowiskowej GOK dokonał wiceprezes STERiI Jan Łabiński. Następnie głos zabrała prezes Stowarzyszenia Maria Marynowska, składając licznie zgromadzonym seniorom okolicznościowe życzenia. Do życzeń dołączył się również wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, który po swojej przemowie, wraz z przewodniczącym Rady Gminy Kazimierzem Kurpiszem, wręczył wszystkim słodkie upominki.

W części artystycznej imprezy wystąpili soliści Studia Muzyki Szymona Gądy, wykonując utwory dedykowane świętującym babciom i dziadkom. Wśród występujących znaleźli się: Lena Kraska, Antoni Zając, Lena Kubaczyk, Aleksander Szantyka, Sergiusz Michalski i Martyna Leśna. Poza tym na scenie dwukrotnie wystąpiła też para taneczna z leszczyńskiej Szkoły Tańca „Margo” – Maja Mocek i Damian Obiora, która zaprezentowała tańce standardowe i latynoamerykańskie.

Jak przystało na ostatki spotkanie było także połączone z tradycyjną zabawą taneczną, którą poprowadził didżej Marian Furman.

A.A.

Galeria