„Tajemnica słowa” znów na scenie

Niespełna dwa miesiące po pierwszej tegorocznej premierze grupa literacko-teatralna „Tajemnica słowa”, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach, znowu zaprezentowała się na scenie. 23 kwietnia w Salce Masońskiej włoszakowickiego Pałacu Sułkowskich został wystawiony spektakl poetycko-muzyczny „Być wszędzie, gdzie nas nie ma…”.

Podczas niedzielnego spektaklu po raz kolejny przywołano poetów polskiej piosenki. Tym razem byli to równie popularni i cenieni twórcy co ostatnio, a mianowicie Jonasz Kofta i Wojciech Młynarski. Z pałacowej sceny popłynęły ich teksty liryczne i satyryczne, zarówno w wersji recytowanej, jak i śpiewanej.

Wśród wykonawców spektaklu znaleźli się: Katarzyna Kaczmarek, Agnieszka Nowicka, Milena Nowicka, Blanka Mierzyńska, Alicja Mielcarek, Alicja Wawrzyniak, Amelia Golińska, Aleksandra Litkowska, Zofia Paul, Zuzanna Kaczmarzy i Aleksy Urbaniak. Za scenariusz i reżyserię przedstawienia odpowiadała niezmiennie opiekunka i instruktorka włoszakowickiej grupy teatralnej Kinga Kaźmierczak, a opracowanie muzyczne ponownie było dziełem Mariusza Kowalczyka. Scenografię przygotowała wyjątkowo Maria Marciniak.

Choć nikt się tego nie spodziewał, to przedstawienie przyciągnęło jeszcze liczniejszą publiczność niż ostatnio, do tego stopnia, że część osób musiała zasiąść w pałacowym przedsionku. Na widowni obecny był m.in. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach Paweł Borowiec, który po występie nagrodził występujących artystów kwiatami.

A.A., zdj. D. Jerzyk

Galeria