Sukces Chóru Męskiego

19 listopada odbył się IV Wielkopolski Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Rawickiego Korpusu Kadetów w Rawiczu. Wśród jego uczestników obecny był m.in. Chór Męski im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach, który zakończył śpiewacze zmagania na podium.

W części konkursowej wystąpiło 11 amatorskich zespołów, w tym 4 chóry dziecięce oraz 7 seniorskich. Każdy z nich zaprezentował po trzy utwory o charakterze patriotycznym i żołnierskim. Chór z Włoszakowic wykonał następujące pieśni: „Warszawianka”, „Bywaj dziewczę zdrowe” i „Biały krzyż”. Interpretacja wymienionych utworów zdobyła uznanie konkursowego jury, które przyznało naszym śpiewakom pod dyrekcją Mariusza Kowalczyka bardzo dobre drugie miejsce.

Występ Chóru Męskiego im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach

Po swojej prezentacji włoszakowiccy chórzyści otrzymali również wyróżnienia indywidualne. Za długoletnią aktywną działalność organizacyjną i artystyczną w amatorskim ruchu muzycznym wyróżnieni zostali: Mariusz Kowalczyk (Odznaka Honorowa Złota), Witold Muszkieta (Odznaka Honorowa Złota), Zenon Pytlik (Odznaka Honorowa Srebrna) oraz Jerzy Zieliński (Odznaka Honorowa Brązowa).

Gratulujemy członkom Chóru Męskiego im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach sukcesów, zarówno indywidualnych, jak i zespołowego!

A.A.