Spontaniczny koncert Orkiestry i Mażoretek

Po kilkunastomiesięcznej przerwie w koncertowaniu na żywo Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Blue Brass Band” i Mażoretki „Twins” z Włoszakowic ponownie miały okazję wystąpić przed publicznością. Spontaniczny koncert obu formacji odbył się w niedzielę 13 czerwca przed włoszakowickim Pałacem Sułkowskich.

Zarówno Orkiestra pod dyrekcją Remigiusza Kuropki, jak i Mażoretki prowadzone przez Karolinę Prałat i Małgorzatę Kujawę, zaprezentowały swe popisowe numery z repertuaru marszowo-rozrywkowego. Trzon koncertu stanowiły więc znane i lubiane utwory oraz układy taneczne, choć nie zabrakło też zupełnie nowych aranżacji. Wszystkiemu z ciekawością przyglądała się i przysłuchiwała licznie zgromadzona publiczność, tak bardzo spragniona występów na żywo.

Koncert był również doskonałą okazją do pożegnania ustępującej z funkcji kapelmistrza, kierownika artystycznego i instruktora sekcji instrumentów dętych drewnianych Orkiestry Lidii Misiornej. Kwiaty, list gratulacyjny (podpisany m.in. przez wójta Roberta Kasperczaka) i pożegnalny upominek wieloletniej dyrygent, która przyczyniła do reaktywacji włoszakowickiej Orkiestry oraz kontynuowała wraz z nią bogate tradycje gminy Włoszakowice w zakresie muzykowania na instrumentach dętych, wręczyli dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Paweł Borowiec, prezes Gminnego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. (związany organizacyjnie z Orkiestrą) Rafał Jagodzik oraz przedstawiciele obu formacji.

Na stanowisku dyrygenta Orkiestry Lidię Misiorną już w zeszłym roku zastąpił Remigiusz Kuropka, natomiast sekcję instrumentów dętych drewnianych prowadzi aktualnie Jagoda Miara.

A.A.

Galeria