Rythm & blues zawładnął Ripostą

Po zeszłorocznym sukcesie koncertu w wykonaniu projektu SPiS, włoszakowicka restauracja Riposta ponownie wypełniła się dźwiękami ambitnej muzyki. Tym razem, w piątkowy wieczór 9 grudnia, w lokalu wybrzmiał oryginalny rythm & blues rodem z Memphis i Gdańska zaprezentowany przez zespół Cotton Wing.

Na „ripostowej” scenie wystąpiło czterech trójmiejskich artystów, w tym: Robert Tyszka (wokal, harmonijka ustna), Piotr Augustynowicz (gitara), Tomasz Nowik (gitara basowa) oraz Adam Zagrodzki (perkusja). W ich wykonaniu wybrzmiały pełne blues-rockowego wigoru utwory, będące zarówno autorskimi kompozycjami zespołu, jak i coverami szlagierów słynnych amerykańskich twórców. O wysokim poziomie piątkowego koncertu może świadczyć chociażby fakt, że Cotton Wing to laureat najważniejszych polskich festiwali bluesowych.

Wśród uczestników koncertu - okolicznych fanów mocnego brzmienia – obecni byli m.in. wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach Paweł Borowiec (prowadzący wydarzenie).

Za organizację koncertu odpowiadali restauracja Riposta oraz Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach.