Recital Julii Przezbór

„To, co w mej duszy gra…” – brzmiał tytuł recitalu wokalnego, który odbył się w sobotni wieczór 21 października we włoszakowickiej sali widowiskowej GOK. Jego wykonawczynią była Julia Przezbór, pochodząca z Włoszakowic osiemnastoletnia solistka i wychowanka Studia Muzyki Szymona Gądy.

W programie recitalu znalazły się utwory zarówno polskich, jak i światowych gwiazd muzyki rozrywkowej. Na scenie, poza główną bohaterką wieczoru, zaprezentowały się także inne osoby. Wśród nich obecni byli m.in. wspomniany już Szymon Gąda, który zadbał również o akompaniament i przewodnictwo artystyczne koncertu, oraz Rafał Łukaszyk, który wcześniej występował z Julią podczas konkursu karaoke w Wieleniu. Ponadto nie zabrakło też chórku tworzonego przez koleżanki z grupy wokalnej solistki – Joannę Halasz, Anetę Bargiel, Monikę Furman, Joannę Pioszyk i Sylwię Miś.

Recital, będący prawdziwą ucztą dla duszy i ciała, podziwiała licznie zgromadzona publiczność. Na widowni zasiadały m.in. sekretarz gminy Włoszakowice Karolina Chlebowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Agnieszka Patalas oraz radna gminy Helena Sobecka, które po występie złożyły wokalistce serdeczne gratulacje. Warto wspomnieć, że koncert poprowadziła radna gminy Włoszakowice Irena Przezbór – prywatnie babcia Julii.

Organizację recitalu wspierał Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach.

A.A., zdj. D. Jerzyk