Przedświąteczny weekend we Włoszakowicach

Ostatni przedświąteczny weekend upłynął we Włoszakowicach pod znakiem wydarzeń związanych z obchodami zbliżającej się Wielkanocy. W piątek 8 kwietnia ulicami wsi przeszła tradycyjna droga krzyżowa, a dwa dni później (w niedzielę 10 kwietnia) w miejscowym kościele parafialnym odbył się koncert pieśni wielkopostnych i pasyjnych.

14 stacji drogi krzyżowej zostało rozmieszczonych we włoszakowickim parku oraz wzdłuż ulicy Zalesie. Po wieczornej mszy świętej przeszli nimi okoliczni wierni, z księdzem proboszczem Zbigniewem Dobroniem i księdzem seniorem Andrzejem Szulcem na czele. Między stacjami krzyż nieśli przedstawiciele różnych grup mieszkańców Włoszakowic, począwszy od najmłodszych parafian. Nie zabrakło też członków Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego im. św. Huberta z płonącymi pochodniami.

Uczestnicy drogi krzyżowej

W niedzielnym, popołudniowym koncercie wzięło udział aż 8 chórów, w tym (w kolejności występowania): Scholka „Śpiewam dla Jezusa” i Chór „Mater Dei” z parafii pw. Świętej Trójcy we Włoszakowicach, Świętogórski Chór „Palestrina” z Gostynia, Chór „Sancta Trinitas” z parafii pw. Świętej Trójcy w Osiecznej, Chór Męski im. Karola Kurpińskiego z Włoszakowic, Chór „Magnificat” z parafii pw. św. Józefa w Lesznie, Chór „Krzemień” z Krzemieniewa oraz Chór „Cantilena” z Włoszakowic. Wszystkie występujące zespoły, pod kierownictwem swoich dyrygentów, wykonały po dwie pieśni wielkopostne lub pasyjne. Koncertowi przysłuchiwali się głównie uczestniczy wcześniejszych gorzkich żalów i mszy świętej.

Występ Chóru Cantilena z Włoszakowic pod dyrekcją Katarzyny Kaczmarek

Organizatorem obu powyższych wydarzeń była włoszakowicka parafia pw. Świętej Trójcy.

A.A., zdj. Z. Dobroń