„Pracowity” początek maja gminnych zespołów

Tegoroczny początek maja był niezwykle obfity w występy dla zespołów i chórów pochodzących z naszej gminy, a konkretnie z Włoszakowic i Jezierzyc Kościelnych.

Pierwszego dnia miesiąca odbywał się XII Przegląd Zespołów Śpiewaczych Viva La Musica w Święciechowie. Naszą gminę reprezentowały na nim aż trzy zespoły: „Melodia” (dyr. Mariola Jagodzik) i „Srebrny włos” (dyr. Izabela Górna) z Włoszakowic oraz „Jezioranki” z Jezierzyc Kościelnych (dyr. Rafał Grygiel), wykonując dowolny repertuar (w tym przynajmniej jeden utwór, do którego tekst napisała Agnieszka Osiecka). Z kolei 7 maja organizowano Przegląd Pieśni Patriotycznych we Wschowie. Tam, oczywiście z patriotycznym repertuarem, wystąpił Chór Męski im. Karola Kurpińskiego z Włoszakowic (dyr. Mariusz Kowalczyk). W zamian za występy wszystkie zespoły z naszej gminy otrzymały pamiątkowe statuetki.

Niezmiernie cieszy fakt, że po ponad dwuletniej pandemicznej przerwie znowu mogą odbywać się przeglądy amatorskich zespołów i chórów. Jeden z nich będzie miał miejsce już w najbliższą sobotę 14 maja (początek o godz. 14.00) na wzgórzu kościelnym w Charbielinie. Szczegóły w zakładce „kalendarz imprez” po prawej stronie.

A.A., zdj. SOK Święciechowa i CKiR Wschowa