Wydrukuj tę stronę

Powróciły spotkania z podróżnikami

Po wakacyjnej przerwie do kalendarza gminnych wydarzeń kulturalnych powrócił rozpoczęty dokładnie przed rokiem cykl spotkań z podróżnikami. Piąte z kolei spotkanie odbyło się we wtorkowy wieczór 13 września, tradycyjnie w Gminnym Centrum Folkloru w Bukówcu Górnym.

Tym razem głównymi bohaterami spotkania byli Ola i Bartek Drożdżalowie z Bytomia, którzy opowiedzieli o swojej dwumiesięcznej wyprawie (w kwietniu i maju 2021 r.) do Sudanu i Egiptu. Nie była to jednak zwykła turystyczna podróż, lecz prawdziwa ekspedycja prowadząca do miejsc, których zazwyczaj nie ma w ofercie biur podróży. W jej trakcie podróżnicy pokonali ok. 8 tys. km, odwiedzając starożytne świątynie rodem z filmów o Indiana Jonesie oraz poznając kulturę, zwyczaje i ludność obu krajów.

Swoją prelekcję podróżnicy tradycyjnie urozmaicili licznymi zdjęciami i filmikami z odwiedzonych miejsc. Wszystkiemu z ciekawością przysłuchiwała się i przyglądała dość licznie zgromadzona publiczność, złożona głównie z uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej.

Organizatorami spotkania byli niezmiennie Stowarzyszenie „Twórcze Horyzonty” ze Wschowy oraz Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. Przedstawicieli dwóch pierwszych instytucji, tj. odpowiednio prezesa Tomasza Szwarca i dyrektor Ewelinę Skopińską, można było znaleźć wśród widowni. Z kolei GOK reprezentował prowadzący wydarzenie Amadeusz Apolinarski.

Z przyjemnością informujemy, że kolejne, szóste już spotkanie z cyklu odbędzie się w poniedziałek 17 października, wyjątkowo w sali konferencyjnej hotelu Toscania we Włoszakowicach. Jego gościem będzie Monika Witkowska, która w lipcu tego roku jako druga Polka w historii (po Wandzie Rutkiewicz) stanęła na szczycie K2. Serdecznie zapraszamy!

A.A.