Pojazdy klasyczne i zabytkowe odwiedziły Włoszakowice

W sobotę 15 kwietnia odbył się I Lubusko-Wielkopolski Rajd Historyczny pojazdów klasycznych i zabytkowych zorganizowany przez Osieckie SPOTkania miłośników Fiata 126 oraz Retro Rynek. Co prawda trasa rajdu prowadziła ze Wschowy do Osiecznej, ale jeden z jego przystanków znajdował się również we Włoszakowicach.

W rajdzie uczestniczyło około 60 pojazdów, w tym motocykli oraz samochodów osobowych i dostawczych, nierzadko bardzo starych i cennych. Najwięcej było oczywiście niezwykle popularnych niegdyś na naszych drogach „Maluchów”, choć nie zabrakło też innych ciekawych pojazdów, takich jak chociażby ponad 60-letni Mercedes czy milicyjna Warszawa. Jedno z zadań uczestników zlotu polegało na odnalezieniu klombu znajdującego się przed włoszakowickim Pałacem Sułkowskich, gdzie otrzymywali pieczątkę niezbędną do wyruszenia w dalszą drogę. Wszystkie poruszające się po ulicach naszej gminy wehikuły budziły spore zainteresowanie wśród okolicznych mieszkańców.

Gmina Włoszakowice, działająca poprzez Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, należała do partnerów rajdu. Dlatego też każdy z jego uczestników otrzymał pakiet z gminnymi gadżetami.

A.A.