Podróżnicze spotkanie po raz drugi

Nieco ponad miesiąc trzeba było poczekać na drugie z cyklu podróżnicze spotkanie zorganizowane w bukówieckim Gminnym Centrum Folkloru. Wystarczyło zaledwie 35 dni, byśmy mogli przenieść się z bezdroży Ameryki Środkowej i Północnej na drugi kraniec świata – w bezkresne Himalaje.

Tym razem głównym bohaterem spotkania był Marcin Korzonek, który podróżował rowerem przez najwyższe przełęcze naszej planety. Jadąc słynną wśród rowerzystów i motocyklistów drogą z Manali przez Leh do Srinagaru w Indiach, walczył nie tylko ze znacznymi przewyższeniami, ale też z własnymi słabościami. O wszystkich tych zmaganiach opowiedział podczas swojej prelekcji, którą ubogacił licznymi zdjęciami i filmikami z wyprawy.

Podobnie jak w przypadku pierwszego spotkania nie zabrakło także pytań od słuchaczy, którzy tym razem pojawili się w Bukówcu w dużo większej liczbie. Wśród nich obecni byli m.in. nestorzy włoszakowickiej turystyki rowerowej, a więc Kazimierz Jankowiak, Jan Husiatyński i Edward Radke, oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach Paweł Borowiec, jako przedstawiciel jednej z instytucji organizujących wydarzenie.

Oba spo­tkania zostały dofinansowane ze środków powiatu leszczyńskiego. Organizatorami cyklu (poza GOK Włoszakowice) były również Gminna Bibliotek Publiczna we Włoszakowicach oraz wschowskie Stowarzyszenie „Twórcze Horyzonty”.

A.A.