Początek wakacji w Boszkowie-Letnisku

Pierwsza sobota wakacji upłynęła w Boszkowie-Letnisku pod znakiem kolejnej edycji Boszkowo Fest. W tym roku impreza łączyła spotkanie żeglarskich pokoleń (z okazji jubileuszu 90-lecia żeglarstwa w Boszkowie) oraz tradycyjne wianki.

Spotkanie żeglarskich pokoleń zagościło na terenie ośrodka wypoczynkowego Sadyba. Tam, już od rana, odbyło się oficjalne otwarcie regat „O Puchar Czterech Jezior”. Krótko po nim zorganizowano wystąpienia kapitanów, którzy pierwsze kroki stawiali na Jeziorze Dominickim, a w dorosłym życiu opłynęli świat na swoich jachtach. Byli to Maciej Rosochowicz, Janusz Tywoniuk oraz Richard Konkolewski-Czecha. Poza tym nie zabrakło też sentymentalnego rejsu pod żaglami po jeziorze oraz wizyty w dawnym ośrodku PTTK (obecnie Marina).

W drugiej części impreza przeniosła się na plażę Pudełkowo, gdzie w pierwszej kolejności odbyły się pokazy ratunkowe. Następnie przyszedł czas na występy artystyczne, które rozpoczęli lokalni artyści – podopieczni Studia Muzyki Szymona Gądy. Gwiazdą wieczoru był z kolei zespół Mohadick, wykonujący szanty i muzykę folkową. Na finał przygotowano puszczanie wianków, nocną paradę oświetlonych żaglówek oraz pokaz z użyciem czerwonych flar.

Imprezę wspierali m.in. gmina Włoszakowice, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gminny Ośrodek Kultury.

A.A., zdj. A. Marciniak