Piosenka z Włoszakowic popularna w całej Polsce

Rok po nagraniu włoszakowicka piosenka „Kocham Cię, piękny mój kraju” zyskała niespodziewanie na popularności. Wszystko za sprawą obchodzonego niedawno Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.

Piosenka „Kocham Cię, piękny mój kraju” została nagrana w Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach jesienią zeszłego roku. Słowa do niej napisał w ramach szkolnego konkursu literacko-muzycznego uczeń Piotr Klecha (wówczas uczęszczający do klasy siódmej), natomiast muzykę skomponował nauczyciel muzyki Szymon Gąda. W nagraniach (dokonanych przez firmę Soundproduction z Włoszakowic) wzięła udział absolwentka włoszakowickiej szkoły Natalia Bajon z towarzyszeniem miejscowego Chóru „Cantilena”. Warto wspomnieć, że pieśń powstała w ramach realizacji projektu „Kocham Cię, piękny mój kraju” przy współpracy szkoły z gminą Włoszakowice oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach.

Przy okazji tegorocznego Święta Niepodległości piosenka została zauważona w szerszym środowisku. O prawo do jej wykonywania, rozpowszechniania i promowania zgłosiło się do jej twórców ponad 130 muzyków z całej Polski. Pieśń była m.in. wykorzystywana podczas patriotycznych apeli w różnych polskich szkołach. Nagrania z tych uroczystości można znaleźć w internecie.

Oryginał piosenki „Kocham Cię, piękny mój kraju” dostępny jest poniżej. Zapraszamy do wysłuchania i gratulujemy jej twórcom niemałego sukcesu!

A.A.

Media