Pierwsze tegoroczne spotkanie z podróżnikiem

30 marca, po kilkumiesięcznej zimowej przerwie, do bukówieckiego Gminnego Centrum Folkloru powrócił cykl spotkań z podróżnikami. Na pierwszy ogień poszło spotkanie z Jackiem Jasińskim z Krakowa, który zawodowo zajmuje się organizowaniem konnych wypraw po bezdrożach Kaukazu, Iranu i Azji Centralnej.

Bohater czwartkowego spotkania, który zrezygnował z pracy architekta na rzecz turystyki, organizacją tego typu wypraw zajmuje się już od 12 lat. Poza tym, mimo zamieszkiwania w dużym mieście, jest też zapalonym hodowcą koni górskich z Kaukazu (tzw. koni kabardyńskich). Były to główne tematy jego wystąpienia, które urozmaicił oczywiście licznymi zdjęciami i filmikami z podróży.

Tematyka spotkania spowodowała, że przyciągnęło ono przede wszystkich okolicznych hodowców koni. Ci nie tylko z uwagą wysłuchali prelekcji podróżnika, ale także zadawali mu wiele fachowych pytań.

Organizatorami wydarzenia byli tradycyjnie Stowarzyszenie „Twórcze Horyzonty” ze Wschowy oraz Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. Spotkanie otworzył dyrektor ostatniej z wymienionych instytucji Paweł Borowiec.

Kolejne spotkanie z podróżnikiem, a w zasadzie podróżniczką, odbędzie się już 8 maja, również w Gminnym Centrum Folkloru w Bukówcu Górnym. Tym razem jego bohaterka – Ola Mae – opowie o swoich rowerowych wprawach z kotem przez Europę. Serdecznie zapraszamy!

A.A.