Pierwsze nocne zwiedzanie pałacu

Nie jest zaskoczeniem, że włoszakowicki Pałac Sułkowskich należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów obiektów w naszej gminie. Nigdy nie był jednak zwiedzany nocą – aż do piątku 19 sierpnia. Wszystko za sprawą Nocnego zwiedzania „Wakacje z duchami”, które zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną.

Prawie 30 szczęśliwców w różnym wieku, którym udało się wcześniej zarezerwować bilety, rozpoczęło zwiedzanie równo o godzinie 22. Przemierzając ciemne i tajemnicze korytarze pałacu (i nie tylko) spotkali na swojej drodze kilka nieżyjących już postaci związanych z okolicą, zarówno historycznych, jak i fikcyjnych, w tym księcia Aleksandra Józefa Sułkowskiego, jego żonę, Karola Kurpińskiego, sługę, nieboszczyka i masonów. W role wcieli się pracownicy GOK i GBP oraz członkowie miejscowej grupy literacko-teatralnej „Tajemnica słowa” prowadzonej przez Kingę Kaźmierczak. Poza samym zwiedzaniem nie zabrakło też minizagadek, a nawet poszukiwania skarbu. Więcej szczegółów niestety nie możemy zdradzić…

Ze wzglądu na duże zainteresowanie nocnym zwiedzaniem w planach jest jego powtórzenie. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie.

A.A.