Pierwsza tegoroczna premiera „Tajemnicy słowa”

W ostatni piątek lutego grupa literacko-teatralna „Tajemnica słowa”, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach, zaprezentowała swą pierwszą tegoroczną premierę. Był nią spektakl poetycko-muzyczny „Między ciszą a ciszą” wystawiony w Salce Masońskiej włoszakowickiego Pałacu Sułkowskich.

Piątkowy spektakl oparty był na twórczości Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Michała Zabłockiego. Co prawda poeci ci znani są głównie z tworzenia piosenek, ale niewiele osób wie, że pisali również wiersze. Dlatego też ze sceny popłynęły zarówno słowa śpiewane, jak i te mówione.

Na scenie zaprezentowali się: Katarzyna Kaczmarek, Agnieszka Nowicka, Blanka Mierzyńska, Nena Pieciułko, Amelia Golińska, Aleksandra Litkowska i Elena Isidoris. Za scenariusz i reżyserię przedstawienia odpowiadała opiekunka i instruktorka włoszakowickiej grupy teatralnej Kinga Kaźmierczak, opracowanie muzyczne było dziełem Mariusza Kowalczyka, a scenografię przygotowała Katarzyna Piasecka-Paul.

Przedstawienie przyciągnęło tak liczną publiczność, że Salka Masońska wypełniła się po brzegi (a nawet bardziej). Na zakończenie kwiaty występującym artystom wręczył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach Paweł Borowiec.

A.A.