Pałac i muzeum popularne wśród turystów

Włoszakowicki Pałac Sułkowskich oraz pobliskie Muzeum Karola Kurpińskiego i Izba Regionalna to jedne z najchętniej odwiedzanych przez turystów obiektów w naszej gminie. W sobotę 5 marca gościli w nich członkowie Koła PTTK przy Klubie Batalionowym w Głogowie.

Zwiedzając wnętrza pałacu, w tym głównie Salę Trójkątną i Salkę Masońską, turyści poznali od podszewki historię gminy Włoszakowice oraz biogramy najważniejszych związanych z nią postaci. Z kolei w muzeum zaznajomili się dokładnie z twórczością najsłynniejszego w dziejach włoszakowiczanina Karola Kurpińskiego, którego 237. rocznica urodzin przypadała następnego dnia. Nie mniejszym zainteresowaniem przyjezdnych cieszyła się też Izba Regionalna, w której zgromadzono przede wszystkim przedmioty codziennego użytku sprzed ponad stu lat.

Turyście przed Pałacem Sułkowskich we Włoszakowicach

Po najważniejszych atrakcjach Włoszakowic gości z Głogowa oprowadził dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Paweł Borowiec. Przypominamy, że zwiedzanie powyższych obiektów (głównie w grupach zorganizowanych) jest możliwe po wcześniejszym umówieniu.

A.A.