Ogromny sukces bukówieckich zespołów

W weekend 20-22 października zespoły regionalne z Bukówca Górnego – im. Anny Markiewicz oraz Nowe Lotko – przebywały na wyjazdowych występach we wschodniej Polsce. Pierwszy z nich uczestniczył w 40. Ogólnopolskim Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie, a drugi brał udział w 39. Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Rzeszowie.

Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz zakwalifikował się do Sejmiku jako jeden z 11 zespołów z całej Polski (na 43 startujące w regionalnych kwalifikacjach). Sam udział w tej imprezie jest już sporym wyróżnieniem, dlatego wszystkie uczestniczące w niej zespoły otrzymują równorzędne nagrody. Bukówczanie zaprezentowali przedstawienie „Westfaloki”, za które zebrali liczne pochwały. Na specjalne zaproszenie burmistrza Tarnogrodu wraz z zespołem pojechał wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak.

Ogromnym sukcesem zakończył się także wyjazd Zespołu Regionalnego Nowe Lotko do Rzeszowa. Tam bukówczanie zajęli zaszczytne trzecie miejsce na 18 zespołów biorących udział w konkursie. Na trzecim miejscu uplasowała się też bukówiecka para solistów – Barbara Dragan i Jakub Poniży, która w swojej kategorii konkurowała z 16 innymi parami. Gratulujemy!

Wyjazdy obu zespołów wspierał Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach.

A.A., zdj. Tarnogrodzki Ośrodek Kultury i Z. Dragan