„Nowe Lotko” w Warszawie

16 lipca Zespół Regionalny „Nowe Lotko” z Bukówca Górnego wystąpił na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Zespół Regionalny „Nowe Lotko” z Bukówca Górnego na warszawskiej starówce

„Nowe Lotko”, pod kierunkiem Zofii Dragan i Barbary Dragan, było jednym z zaledwie czterech zespołów zaproszonych przez głównego organizatora – Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi – do występu w ramach projektu pod nazwą „Scena Letnia”, który polega na prezentacji kultury ludowej poszczególnych regionów Polski w formie koncertów, prezentacji i warsztatów. W sobotę 16 lipca przed siedzibą Narodowego Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w reprezentacyjnym miejscu stolicy, jakim jest Krakowskie Przedmieście, prezentowana była właśnie Wielkopolska.

Udział bukówieckiego zespołu „Nowe Lotko” z kapelą dudziarską w składzie Michał Umławski (dudy) i Rafał Zając (skrzypce) w imprezie tej rangi, a przy tym w charakterze reprezentanta kultury i dziedzictwa regionu oraz na specjalne zaproszenie organizatorów, którzy są profesjonalistami w dziedzinie znawstwa kultury wsi polskiej, uznać należy za bardzo duży i prestiżowy wyczyn.

Oprócz „Nowego Lotka” do udziału w wydarzeniu zaproszono również Kapelę Koźlarzy ze Zbąszynia, Kapelę CK Zamek w Poznaniu, Zespół Folklorystyczny z Szamotuł, koła gospodyń wiejskich z Chludowa, Chojęcina i Kurnatowic oraz twórców ludowych.

Poza występem członkowie bukówieckiego zespołu znaleźli także czas na zwiedzanie i spacer po centrum stolicy.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Więcej o tym wydarzeniu i galeria zdjęć: www.nikidw.edu.pl/2022/07/18/lipcowa-scena-letnia-juz-za-nami/.

 (pb)