Na bukówieckiej ścieżce regionalnej

Wraz z wiosną ruszyła ścieżka dydaktyczna po bukówieckich tradycjach, kulturze i sztuce. Już w ubiegłym roku cieszyła się ona wielkim powodzeniem, a obecnie została jeszcze wzbogacona o atrakcje znajdujące się w niedawno otwartym wiatraku.

31 marca, przez sześć godzin, w Bukówcu gościło niemal 60 uczniów z klas 3-5 szkoły podstawowej z Zaniemyśla i Poznania, którzy z wielkim zaangażowaniem przeszli miejscową ścieżkę regionalną. W jej ramach sami zrobili nowe lotka, obejrzeli występ Zespołu Regionalnego „Nowe Lotko”, nauczyli się bukówieckiego tańca i kilku starych zabaw, posłuchali tekstów gwarowych, odwiedzili pracownię rzeźbiarską Jerzego Sowijaka (gdzie zrobili klekoty i szukali zająca) oraz zwiedzili izbę regionalną i wiatrak.

Wszystkie osoby chcące skorzystać z bukówieckiej ścieżki regionalnej prosimy o kontakt telefoniczny (605 646 262) lub mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Zapraszamy!

Z. Dragan