Mikołajkowa wędrówka „Łazików”

W prawdziwie zimowej scenerii wędrowali uczestnicy XXVII Złazu Mikołajkowego, który odbył się w sobotę 11 grudnia. Miejscem docelowym piechurów z całej okolicy była tradycyjnie leśniczówka Koczury, gdzie MKKT-PTTK „Łaziki” Włoszakowice przygotowało moc atrakcji.

Na metę rajdu dotarło aż 236 młodych i nieco starszych turystów z takich miejscowości jak: Leszno, Kościan, Wilkowice, Dąbcze, Jezierzyce Kościelne, Bukówiec Górny, Skarżyń, Witoszyce i Włoszakowice. Po kilkukilometrowej wędrówce przez ośnieżone pola i lasy przywitał ich Święty Mikołaj z workiem pełnym słodyczy. Nie zabrakło też gorących napojów i pieczonych kiełbasek, a także płonącego ogniska, przy którym można było się rozgrzać. Dodatkowo wszyscy otrzymali znaczki rajdowe, natomiast drużynom wręczono dyplomy uczestnictwa.

Głównym punktem imprezy był konkurs na najładniejszy strój mikołajowy. Przy okazji rozlosowano kilkadziesiąt nagród wśród wszystkich uczestników złazu. Nagrodzono też najliczniejszą drużynę, którą okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji rajdu, a w szczególności: Starostwu Powiatowemu w Lesznie, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach, Nadleśnictwu Włoszakowice i leśnictwu Koczury oraz firmie PPHU John Grotniki.

Złaz Mikołajkowy był ostatnią tegoroczną imprezą turystyczną zorganizowaną przez włoszakowickie „Łaziki”. W minionych dwunastu miesiącach przeprowadzono cztery takie imprezy, które zgromadziły łącznie ok. 650 uczestników.

K. Jankowiak, zdj. A. Szymczak