Mikołajki 2022 w gminie Włoszakowice

Pierwszy weekend grudnia upłynął w gminie Włoszakowice pod znakiem różnych wydarzeń związanych ze zbliżającym się mikołajkami. W tych dniach święty mikołaj i jego pomocnicy odwiedzili Jezierzyce Kościelne, Boguszyn, Bukówiec Górny, Dłużynę i Zbarzewo.

W pierwszej kolejności, bo już w piątek 2 grudnia, gość w czerwonym stroju odwiedził Jezierzyce. W ramach mikołajek najmłodsi mieszkańcy wsi dekorowali pierniczki, które mogli później zabrać ze sobą do domu. Następnie rozpoczęły się zabawy z elfami oraz żywymi maskotkami z firmy AnimaKids. Wspólnie z nimi dzieci nauczyły się specjalnego tańca, którym przywitały mikołaja. Ten odwdzięczył się im wręczając wszystkim mikołajkowe upominki.

Dwa dni później, w niedzielę 4 grudnia, mikołaj wraz z pomocnikami zawitał do pozostałych wymienionych miejscowości. W zależności od warunków poruszał się po nich różnymi pojazdami – powozem konnym lub quadem. Po drodze obdarowywał mieszkańców wsi (nie zawsze tylko tych najmłodszych) specjalnie przygotowanymi na tę okazję podarkami.

Organizatorami powyższych wydarzeń byli sołtysi i Rady Sołeckie poszczególnych miejscowości, tamtejsze organizacje społeczne oraz Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach.

 A.A., A. Przewoźna, zdj. organizatorzy