Mażoretkowy pokaz w hali sportowej

Na dobry początek długiego weekendu czerwcowego we włoszakowickiej hali sportowo-środowiskowej odbył się pokaz mażoretkowy. W jego trakcie na scenie zaprezentowały się wszystkie cztery grupy wiekowe Mażoretek „Twins” z Włoszakowic – baby, kadet, junior i senior.

Podczas środowego pokazu włoszakowickie mażoretki pod wodzą trenerek Karoliny Prałat i Małgorzaty Kujawy wykonały zarówno swoje popisowe numery, jak i kilka zupełnie nowych układów tanecznych. Nie zabrakło więc występów z tzw. batonami (pałeczkami mażoretkowymi), buławami i flagami oraz pomponami. Najbardziej widowiskowe były oczywiście choreografie grupy seniorek, przygotowane specjalnie z myślą o Mistrzostwach Świata Mażoretek Federacji World Association of Majorette-sport and Twirling (WAMT) w chorwackiej Crikvenicy, w których nasze reprezentantki wezmą udział już w ostatni weekend czerwca (25-26).

Wśród licznie zgromadzonej publiczności tego wydarzenia obecny był m.in. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach Paweł Borowiec, który w imieniu własnym, jak i wójta Roberta Kasperczaka, podziękował instruktorkom i mażoretkom za trud włożony w przygotowanie pokazu oraz życzył najstarszej grupie dziewcząt udanego wyjazdu na mistrzostwa.

A.A., zdj. D. Jerzyk

Galeria