Majowe koncertowanie orkiestry i mażoretek

W ostatnią niedzielę maja Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Blue Brass Band” oraz Mażoretki „Twins” koncertowały na dziedzińcu Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach. Ich koncert niejako zapoczątkował cykl wydarzeń zaplanowanych na najbliższe miesiące przez Gminny Ośrodek Kultury, którego nieformalna nazwa to „koncertowe lato”.

Zarówno orkiestra pod dyrekcją nowej dyrygent Jagody Miary, jak i mażoretki prowadzone niezmiennie przez Karolinę Prałat i Małgorzatę Kujawę, zaprezentowały się w marszowo-rozrywkowym repertuarze. Choć nie zabrakło popisowych numerów obu formacji, to jednak zdecydowaną większość stanowiły zupełnie nowe aranżacje muzyczne i choreografie taneczne. Całość stworzyła niezwykle barwne i żywiołowe widowisko.

Wśród licznie zgromadzonej publiczności obecni byli m.in. wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Kurpisz, sekretarz gminy Karolina Chlebowska oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Paweł Borowiec. Koncert poprowadził prezes Gminnego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. Rafał Jagodzik, będący jednocześnie instruktorem i członkiem orkiestry dętej.

Kolejne wydarzenie w ramach „koncertowego lata” z GOK – III Rockowe Granie przy Platanie – odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 czerwca (szczegóły w zakładce kalendarz imprez). O następnych imprezach będziemy informować na bieżąco.