Wydrukuj tę stronę

Koniec sezonu dożynkowego

Ostatnie tegoroczne dożynki w gminie Włoszakowice miały miejsce w sobotę 17 września. Tego dnia zakończenie żniw świętowali mieszkańcy jednej z najmniejszych okolicznych wiosek, czyli Skarżynia.

Uroczystości dożynkowe odbyły się tradycyjnie w miejscowej sali wiejskiej. Tutaj, obok licznie zgromadzonych mieszkańców Skarżynia z sołtysem Stanisławem Grochowym na czele, obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych w osobach wójta gminy Włoszakowice Roberta Kasperczaka oraz przewodniczącego Rady Gminy Kazimierza Kurpisza. Włodarz naszej gminy nie tylko wygłosił okolicznościowe przemówienie, dziękując rolnikom za trud włożony w produkcję żywności, ale też odebrał z rąk członkiń skarżyńskiego Koła Gospodyń Wiejskich chleb upieczony z tegorocznej mąki. Następnie bochenek ten został rozkrojony i rozdzielony wśród uczestników dożynek.

W części artystycznej imprezy wystąpiły młode solistki Studia Muzyki Szymona Gądy. Były to (w kolejności występowania): Alicja Błaszczyk, Wiktoria Nadtochiy, Lena Kubaczyk i Klaudia Piechel. W ich wykonaniu wybrzmiały największe przeboje współczesnej muzyki popularnej, a także znane i lubiane piosenki dziecięce.

Podobnie jak dożynki w pozostałych gminnych miejscowościach, tak i święto plonów w Skarżyniu zakończyło się wspólną zabawą taneczną, którą w tym przypadku poprowadził didżej Marian Furman.

A.A., zdj. D. Jerzyk