Koncertowa niedziela gminnych zespołów

W drugą niedzielę tego roku trzy zespoły śpiewacze działające przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach miały okazję zaprezentować się przed szerszą publicznością. Jezierzycki zespół „Jezioranki” dał minikoncert w swojej rodzimej miejscowości, a włoszakowickie zespoły „Srebrny włos” i „Melodia” wystąpiły poza granicami naszej gminy.

Koncert „Jezioranek” odbył się po niedzielnej mszy świętej w kościele pw. św. Michała Archanioła w Jezierzycach Kościelnych. Zespół występujący pod dyrekcją Rafała Grygiela wykonał kilka najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Próbkę swych umiejętności wykonywania bożonarodzeniowych utworów, w tym zarówno śpiewając, jak i grając na różnych instrumentach, dali również inni mieszkańcy wsi, nienależący do zespołu śpiewaczego. Byli to przede wszystkim uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej, choć nie zabrakło też radnej gminy Hanny Michalskiej, sołtys Jezierzyc Agnieszki Przewoźnej czy księdza proboszcza Andrzeja Pajzderskiego.

Wykonawcy koncertu w kościele pw. św. Michała Archanioła w Jezierzycach Kościelnych

Tego samego dnia miały także miejsce wyjazdowe występy „Srebrnego włosa” pod dyrekcją Izabeli Górnej oraz „Melodii” prowadzonej przez Mariolę Jagodzik. Oba zespoły wystąpiły na IX Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Lipnie, prezentując się oczywiście w świątecznym repertuarze. Poza naszymi reprezentantami na przeglądzie zaprezentowało się też dziewięć innych chórów i zespołów z całego powiatu leszczyńskiego, a nawet spoza jego granic. Na zakończenie wszystkie występujące grupy otrzymały pamiątkowe statuetki.

Gratulujemy naszym zespołom udanych występów!

A.A., zdj. A. Przewoźna