Wydrukuj tę stronę

Koncert plażowy na kontynuację cyklu

Drugi koncert z cyklu letnich koncertów organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach odbył się w niedzielny wieczór 14 sierpnia w Boszkowie-Letnisku. Ze względu na miejsce i czas organizacji – na gminnej plaży „Pudełkowo” usytuowanej nad samym brzegiem Jeziora Dominickiego, w samym środku długiego weekendu sierpniowego – wydarzenie zostało okrzyknięte mianem koncertu plażowego.

Koncert plażowy był tak naprawdę serią czterech odrębnych koncertów następujących jeden po drugim. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się dorośli soliści Studia Muzyki Szymona Gądy – Julia Przezbór, Bartosz Grygiel i Monika Furman, wykonując przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Następnie wystąpiło trio Fernando – ABBA akustycznie współtworzone przez Agnieszkę Stachowiak, Lidię Lubińską i Jana Janurę, w którego repertuarze, jak sama nazwa wskazuje, znalazły się największe hity słynnego szwedzkiego zespołu, lecz w nieco odmienionych aranżacjach. Ze Szwecji publiczność mogła przenieść się do Włoch, a wszystko to za prawą polsko-włoskiego duetu Halina Benedyk i Marco Antonelli specjalizującego się w przebojach z San Remo. Na koniec scenę przejął zespół Kolorowe Gitary w składzie: Jakub Wierzbicki, Wiesław Markowski, Krzysztof Grajczak, Mirosław Kurek i Mariusz Łuczak, który zagrał znane i lubiane przez wszystkich utwory Czerwonych Gitar.

Bogaty i niezwykle urozmaicony repertuar sprawił, że koncert przyciągnął sporą rzeszę odbiorców z różnych województw, wypoczywających akurat nad Jeziorem Dominickim. Wykonywane utwory zachęcały nie tylko do wspólnego śpiewania, ale również do tańca – boso na rozgrzanym piasku, w promieniach zachodzącego słońca. Całość stworzyła wyjątkową, wręcz romantyczną atmosferę.

Współorganizatorami koncertu byli gmina Włoszakowice oraz włoszakowicka restauracja Toscania. O właściwe nagłośnienie wydarzenia zadbała firma P.K. Sounds Piotr Kubiak, a oświetlenie przygotowała firma Scenika Pro Event Karol Michalewicz. Występy kolejnych artystów zapowiadał spiker Radia Elka Jarosław Adamek.

Przypominamy, że ostatni koncert z cyklu – koncert dożynkowy – odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia o godz. 16.00 przed Pałacem Sułkowskich we Włoszakowicach. Szczegóły w zakładce „Kalendarz imprez” (prawa górna część strony).

A.A., zdjęcia i filmik z drona K. Motała

Media

Galeria