Koncert muzyki chrześcijańskiej

Wielu emocji i wzruszeń dostarczył koncert muzyki chrześcijańskiej, który odbył 30 lipca po sobotniej mszy świętej w dłużyńskim kościele pw. św. Jakuba Większego Ap. Wydarzenie to było dedykowane przechodzącemu na zasłużoną emeryturę proboszczowi miejscowej parafii księdzu Leszkowi Grzelakowi, w podziękowaniu za wieloletnią posługę kapłańską.

Głównym pomysłodawcą, inicjatorem i jednocześnie wykonawcą koncertu był Szymon Gąda – właściciel włoszakowickiego Studia Muzyki, prywatnie przez wiele lat związany z parafią Dłużyna. Na scenie towarzyszyły mu solistki-wychowanki Julia Bajon, Anna Sobol i Katarzyna Józefczak oraz instrumentalistka Martyna Bajon (saksofon, gitara). W ich wykonaniu, jak sama nazwa wydarzenia wskazuje, wybrzmiały najpiękniejsze pieśni religijne, śpiewane przede wszystkim po polsku, choć nie zabrakło też utworu zaśpiewanego w oryginale po łacińsku. Najwięcej wzruszeń dostarczyła jednak piosenka finałowa, skomponowana specjalnie na tę okazję przez Szymona Gądę. Adresatem tej swego rodzaju pieśni dziękczynnej był oczywiście ksiądz Leszek Grzelak, który na zakończenie otrzymał jej słowa od samego kompozytora (treść utworu przedstawiamy poniżej).

W zamian za niezwykle emocjonalne widowisko artyści otrzymali kwiaty i owacje na stojąco od zgromadzonej w świątyni publiczności. Niewątpliwą nagrodą dla muzyków była też bez wątpienia możliwość wykonania na bis piosenki finałowej.

Współorganizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach, z obecnym na widowni dyrektorem Pawłem Borowcem na czele. O właściwe nagłośnienia wydarzenia zadbała firma Soundproduction Dariusz Wandolski i Wojciech Białasik.

 A.A.

***

Ks. Leszkowi Grzelakowi!
(w podziękowaniu za posługę kapłańską w dłużyńskiej parafii)
tekst, muzyka: Szymon Gąda

1. Gdzieś na wzgórzu, pod lipami, królowała piękna Pani.
Matka Boża, Panna Święta, Charbielińska, Wniebowzięta.
Zawoła: „Leszku Drogi”, będziesz prowadził lud w me progi.
Będę Tobie błogosławiła i dłużyńską parafię Bogiem karmiła.

ref: Dzisiaj wdzięczni parafianie, Bogu dziękują za Twoje oddanie.
Dobre serce i świadectwo wiary, za Ewangelię, za Sakramenty.
Za lata Twego kapłaństwa, za miłość do ludzi, niech Bóg Ci darzy...

2. Święty Jakub, patron Twej parafii, Ciebie wspomagał, wskazywał szlaki.
Do Boga Ojca ludzi zbliżyć chciałeś, w Matce Bożej wielkie wsparcie miałeś.
Zawsze chętny do współpracy byłeś, pomocy ludziom nie odmówiłeś.
O parafię swoją pięknie dbałeś, pewnie dlatego, że ją kochałeś...

Księże Leszku, nigdy nie zapomnij nas, w swoich myślach zawsze ciepło wspominaj nas.
My Ci dziś za wszystko bardzo dziękujemy i w codziennej modlitwie o Tobie pamiętać będziemy.