Kolejne spotkanie z podróżnikiem

W poniedziałkowy wieczór 8 maja w bukówieckim Gminnym Centrum Folkloru odbyło się drugie w tym roku spotkanie z podróżnikiem, a właściwie z podróżniczką. Jego bohaterką była pochodząca ze Skórcza (woj. pomorskie) Ola Mae (właśc. Orlikowska), która z kotem Fryderykiem przemierzyła na rowerze Europę.

Podczas swojego wystąpienia podróżniczka wygłosiła prezentację, za którą zdobyła równocześnie Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Publiczności na festiwalu Kolosy – Ogólnopolskim Spotkaniu Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni. Przedstawiła w niej 15 tys. km swojej trzynastomiesięcznej rowerowej wyprawy przez 12 europejskich krajów, skupiając się na przeżytych przygodach, poznanych ludziach i ujrzanych krajobrazach. Nie zabrakło też okoliczności poznania czworonożnego towarzysza podróży. Wszystko to zostało okraszone profesjonalnymi zdjęciami i zapierającymi dech w piersiach filmikami z trasy.

Poniedziałkowe spotkanie przyciągnęło tradycyjnie dość liczną publiczność. Wśród niej dużą grupę osób stanowili przedstawiciele Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Zaborówcu.

Organizatorami wydarzenia byli jak zawsze Stowarzyszenie „Twórcze Horyzonty” ze Wschowy oraz Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. Spotkanie otworzył dyrektor ostatniej z wymienionych instytucji Paweł Borowiec, który na zakończenie wręczył podróżniczce bukiet kwiatów.

A.A.