III Rockowe Granie przy Platanie

Rockowe Granie przy Platanie to już pomału kultowa impreza organizowana dla fanów mocnego brzmienia we Włoszakowicach. Jej trzecia edycja odbyła się w sobotni wieczór 4 czerwca, niezmiennie na płycie głównej miejscowego stadionu piłkarskiego.

W tym roku na rockowej scenie Włoszakowic zaprezentowały się dwa zespoły coverujące utwory wielkich gwiazd światowego rock and rolla – Deep Purple i Led Zeppelin. Były to odpowiednio kapele Made in Warsaw z Warszawy oraz Zeppelinians z Trójmiasta. Należy jednak podkreślić, że tworzący je muzycy opierają swoją twórczość na brzmieniu, a nie na całkowitym naśladowaniu, grając niejako w hołdzie swoim idolom. Dlatego też ze sceny popłynęły dźwięki doskonale wszystkim znanych, mistrzowskich i wręcz ikonicznych kompozycji, ale niekiedy w nieco odmiennych aranżacjach. Ciekawostką może być fakt wykorzystania przez jeden z zespołów oryginalnych organów Hammonda – elektrycznego instrumentu muzycznego, który znalazł szerokie zastosowanie w muzyce rockowej lat 60. i 70.

Tradycją Rockowego Grania stał się już wspólny bis bohaterów wieczoru. Dlatego też na zakończenie koncertu oba zespoły wykonały razem utwór „Rockin' in the Free World” z repertuaru Neila Younga.

Letnia aura sprawiła, że koncert zgromadził tłum publiczności o szerokim przekroju wiekowym. Publikę tworzyli głównie miłośnicy rocka z całej okolicy, o czym świadczyły nieodłączne atrybuty ich ubioru – koszulki z nazwami popularnych zespołów oraz skórzane kurtki. W tym gronie nie mogło też oczywiście zabraknąć wójta gminy Włoszakowice Roberta Kasperczaka oraz sekretarz gminy Karoliny Chlebowskiej.

Organizatorami koncertu byli gmina Włoszakowice oraz Gminny Ośrodek Kultury, z dyrektorem Pawłem Borowcem na czele (prowadzącym koncert). O właściwe nagłośnienie wydarzenia zadbał firma P.K. Sounds Piotr Kubiak, a oświetlenie przygotowała firma Scenika Pro Event Karol Michalewicz.

A.A., zdj. z drona K. Motała

Galeria