II Gminny Konkurs Piosenki w języku angielskim

W ostatnią środę października odbył się II Gminny Konkurs Piosenki w języku angielskim „You can sing”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Krzycku Wielkim we współpracy z włoszakowickim Gminnym Ośrodkiem Kultury. Druga edycja wydarzenia, w przeciwieństwie do pierwszej, mogła zostać przeprowadzona w formie stacjonarnej – w świetlicy krzyckiej szkoły.

Podobnie jak przed rokiem w konkursie wzięło udział jedenastu uczniów – sześciu w kategorii klas 3-5 oraz pięciu w kategorii klas 6-8. Występy oceniało trzyosobowe jury w składzie: przewodniczący Paweł Borowiec (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach), Magdalena Nowacka (nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 2 w Lesznie) i Magdalena Krakowiak (nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Dłużynie). Ocenie podlegały takie elementy jak: dobór repertuaru do możliwości wokalnych i językowych wykonawców, fonetyczna i leksykalna poprawność śpiewanego tekstu, estetyka i dostosowanie ubioru do prezentowanego utworu, inscenizacja ruchowa, ruch i obycie sceniczne, feeling (wyrażanie emocji) i interpretacja piosenek oraz ogólny wyraz artystyczny.

Ostatecznie w młodszej kategorii pierwsze miejsce wyśpiewała Wiktoria Nadtochiy (SP Dłużyna), druga była Milena Rydlichowska (SP Krzycko Wielkie), najniższy stopień podium zajął Jakub Tajchert (SP Dłużyna), a wyróżnienie zdobyła Klaudia Józefczak (SP Krzycko Wielkie). Z kolei w kategorii starszej zwyciężyła Maria Królikowska (SP Jezierzyce Kościelne), przed drugą Alicją Błaszczyk (SP Włoszakowice), trzecią Weroniką Walkowiak (SP Włoszakowice) i wyróżnioną Agatą Siepańską (SP Jezierzyce Kościelne). Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali bony podarunkowe ufundowane przez GOK Włoszakowice, a reszcie solistów wręczono dyplomy uczestnictwa.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej w Krzycku Wielkim Izabela Górna. Zmagania otworzył dyrektor placówki Leszek Barszcz.

A.A., zdj. I. Górna