Gminny Konkurs Recytatorski

24 października we włoszakowickim Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji i prozy patriotycznej”. Poza miejscowymi uczniami wzięli w nim również udział uczniowie szkół podstawowych w Jezierzycach Kościelnych, Bukówcu Górnym i Dłużynie.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie 15 uczestników, w tym 9 w kategorii klas 4-6 oraz 6 w kategorii klas 7-8. Ich zadaniem było wyrecytować jeden utwór o tematyce patriotycznej w całości lub fragmentach albo kolaż tekstów. Wszystkie wystąpienia oceniało trzyosobowe jury w składzie: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach Paweł Borowiec, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej we Włoszakowicach Przemysław Kuchcicki oraz nauczycielka ZSO Włoszakowice Lidia Antczak (główna organizatorka konkursu).

Ostatecznie komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca: kat. 4-6 – 1. Miron Kubeczko (SP Dłużyna), 2. Jakub Tajchert (SP Dłużyna), 3. Maja Szczepaniak (ZSO Włoszakowice), wyróżnienia Diana Tereszczuk (SP Dłużyna) i Weronika Jarczyńska (SP Jezierzyce Kościelne); kat. 7-8 – 1. Blanka Mierzyńska (ZSO Włoszakowice), 2. Gabriela Kruk (SP Jezierzyce Kościelne), 3. Konstancja Michalska (SP Jezierzyce Kościelne), wyróżnienie Kamil Łupicki (SP Dłużyna). Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody w postaci dyplomów, bonów upominkowych i książek.

Współorganizatorami konkursu byli Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach, Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach oraz gmina Włoszakowice.