Gminny Dzień Kobiet

Podobno świętowania Dnia Kobiet nigdy za wiele. Dlatego też w sobotę 18 marca, zaledwie tydzień po imprezie zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich „Bukówczanki”, w bukówieckiej sali wiejskiej odbył się Gminny Dzień Kobiet przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach.

Koncert z okazji Gminnego Dnia Kobiet został zorganizowany po raz pierwszy po trzyletniej pandemicznej przerwie. Na scenie zaprezentował się Kwintet Instrumentów Dętych Blaszanych MASTERBRASS wraz z solistami Natalią Piechowiak-Kulką (sopran) i Maciejem Gwizdałą (tenor). W wykonaniu tak znamienitego zespołu wybrzmiał niezwykle urozmaicony repertuar złożony z muzyki rozrywkowej, operetkowej i musicalowej.

Na widowni koncertu w zdecydowanej większości zasiadały oczywiście panie, choć nie zabrakło też panów. Wśród nich obecni byli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, w tym wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Kurpisz oraz sołtys Bukówca Tadeusz Malepszy. Bezpośrednio po muzycznej uczcie wymienieni panowie wręczyli wszystkim obecnym kobietom po prawdziwie wiosennym tulipanie.

Koncert poprowadził dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Paweł Borowiec. O właściwe nagłośnienie wydarzenia zadbała firma Soundproduction Dariusz Wandolski i Wojciech Białasik.

A.A., zdj. D. Jerzyk