Gmina Włoszakowice popularna wśród harcerzy

Nie od dziś wiadomo, że gmina Włoszakowice jest popularna wśród wszelkiej maści turystów. Ostatnio za cel wzięły ją sobie grupy harcerskie obozujące w okolicznych lasach.

Jedna z takich grup – 99 Elbląska Żeńska Grupa Starszoharcerska „Wapiti” im. Marii Konoplnickiej – odwiedziła Włoszakowice w czwartek 28 lipca. Kilkanaście harcerek wraz z drużynowymi podziwiało m.in. włoszakowicki park z rosnącym w nim pomnikowym platanem oraz Pałac Sułkowskich, o którym opowiedzieli wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Paweł Borowiec. Specjalnie z myślą o gościach z odległego województwa warmińsko-mazurskiego przygotowano również występ-niespodziankę. Przed pałacem wiązankę tańców i bukówieckich przyśpiewek ludowych zaprezentował im Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego.

Wcześniej we Włoszakowicach gościli harcerze z 69 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej im. Cichociemnych. Z kolei już za tydzień naszą gminę odwiedzi 11 Białostocka Drużyna Harcerzy im. Jana III Sobieskiego należąca do 48 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Xin fi ni ti”.

A.A.