Dzień Seniora we Włoszakowicach

Po powitaniu i pożegnaniu lata przyszedł czas na trzecią tegoroczną imprezę zorganizowaną przez włoszakowickie Stowarzyszenie – Koło Gminne Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Dzień Seniora, bo o nim mowa, odbył się 19 października w sali widowiskowej GOK we Włoszakowicach.

Coroczne święto zgromadziło około stu seniorów z Włoszakowic i okolicy. Imprezę otworzyli wiceprezes STERiI Jan Łabiński, który przywitał zaproszonych gości, oraz prezes Stowarzyszenia Maria Marynowska, która złożyła wszystkim świętującym okolicznościowe życzenia. Do życzeń dołączyli się również wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak i przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Kurpisz, wręczając seniorom słodkie upominki.

-Życzę Państwu dużo zdrowia, radości, uśmiechu na twarzy, pogody ducha, udanych podróży i wyjazdów do sanatoriów oraz wszystkiego czego sobie wymarzycie – powiedział w trakcie swojego przemówienia wójt Robert Kasperczak.

Po przerwie na scenie zaprezentował się miejscowy Zespół Śpiewaczy „Srebrny włos” pod dyrekcją Izabeli Górnej. Śpiewacy wykonali kilka piosenek o charakterze biesiadnym, co wprowadziło wszystkich w doskonały nastrój i zachęciło do wspólnego śpiewania. Tradycyjnie też kilka swoich wierszy wygłosił członek STERiI Piotr Konieczny.

Wtorkowe spotkanie nie mogło zakończyć się inaczej jak wyczekiwaną zabawą taneczną, której oprawę muzyczną zapewnił wyjątkowo didżej Leszek Dudek.

A.A.