Dzień Seniora w Bukówcu i Jezierzycach

16 i 18 listopada w dwóch miejscowościach naszej gminy obchodzono zaległy Dzień Seniora. W tych dniach świętowali odpowiednio członkowie Stowarzyszenia „Klub Złota Jesień” w Bukówcu Górnym oraz seniorzy z Klubu Seniora w Jezierzycach Kościelnych.

Bukówieckie obchody Dnia Seniora odbyły się w restauracji Stodoła. Na samym początku wystąpił miejscowy Zespół Śpiewaczy „Złota Jesień” pod dyrekcją Rafała Grygiela, który wykonał kilka utworów o charakterze biesiadnym. Następnie wójt gminy Włoszakowice, w towarzystwie dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pawła Borowca, złożył licznie zgromadzonym seniorom okolicznościowe życzenia, wręczając im słodkie upominki. W uroczystości uczestniczyli również sołtys Bukówca Tadeusz Malepszy oraz proboszcz tamtejszej parafii Maciej Jankowiak.

Z kolei w Jezierzycach świętowano w miejscowej sali wiejskiej. Wójt Robert Kasperczak, oprócz tradycyjnych życzeń i słodkich upominków, przygotował dla tamtejszych seniorów jeszcze jedną niespodziankę – minikoncert dudowy w asyście skrzypka Michała Umławskiego. Nie zabrakło też występu uczniów z jezierzyckiej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki, popisów wokalnych pań z tutejszego Zespołu Śpiewaczego „Jezioranki” pod dyrekcją Rafała Grygiela oraz skeczów kabaretowych przygotowanych przez grupę mieszkańców wsi (i nie tylko). Przy okazji świętowano także obchodzone niedawno jubileusze członków Klubu Seniora. Wśród gości honorowych, którzy również uczestniczyli w uroczystości (i w dużej mierze dołączyli się do życzeń dla seniorów), obecni byli m.in.: radna gminy Hanna Michalska, sołtys Jezierzyc Agnieszka Przewoźna, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Paweł Borowiec, dyrektor jezierzyckiej Szkoły Podstawowej Marcin Ginter, ksiądz proboszcz Andrzej Pajzderski oraz przedstawiciele miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dni Seniora w Bukówcu i Jezierzycach zakończyły tegoroczne obchody tego święta w naszej gminie.

A.A., zdj. (pb), A.A.

Galeria