Dzień Dziecka w Grotnikach

W niedzielę 5 czerwca mieszkańcy Grotnik mieli okazję uczestniczyć w festynie sportowo-rekreacyjnym połączonym z obchodami Dnia Dziecka, przygotowanym oczywiście głównie z myślą o najmłodszych. Organizatorami wydarzenia byli miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, grotnickie Koło Gospodyń Wiejskich, sołtys wsi wraz z Radą Sołecką, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach.

Festyn rozpoczął się od występów Mażoretek „Twins” z Włoszakowic oraz Zespołu Regionalnego „Nowe Lotko” z Bukówca Górnego. Do dyspozycji dzieci były ponadto animatorki z firmy Anima Kids, dmuchańce, popcorn i wata cukrowa. Dodatkowe atrakcje stanowiły strzelnica, możliwość udziału w walkach sumo czy sprawdzenie się przy bramce celnościowej. Odbył się również miniturniej piłki nożnej, a strażacy przygotowali konkurencje wodne. Nie lada gratką dla pasjonatów motoryzacji były zabytkowe i kultowe Fiaty 125p i 126p oraz motocykl avo-simson. Po skorzystaniu z tego wszystkiego każdy mógł skosztować grillowaną kiełbasę i bigos lub poczęstować się domowym ciastem upieczonym przez panie z KGW.

Słoneczna pogoda i bogaty pogram festynu sprawiły, że frekwencja dopisała, a uśmiech gościł nie tylko na twarzach dzieci. Imprezę poprowadził Tomasz Skorupiński – radny gminy Włoszakowice oraz naczelnik OSP Grotniki.

Kamila Selmoser, zdj. K. Chałupka

Galeria